• TurkishEnglishGermany

Doğadan Bizim Gıda

Doğadan Bizim Gıda

MENÜ

HAKKIMIZDA

Doğadan Bizim Gıda ve Süt Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti; kuruluşu itibariyle yeni, gıda ve süt ürünleri sektöründe geçmiş birikimleri açısından ise çok eski olan bir kurumsal yapıdır.

Kurucuları, süt ürünlerinin üretim proseslerinde görev almış, mühendislik, danışmanlık ve yöneticilik yapmışlardır.

Akademik olarak Ege Üniversitesi Süt Teknolojisi Bölümü mezunları olup, pratik olarak süt ve süt ürünlerinin bütün üretim, planlama, laboratuar ve AR-GE süreçlerinde aktif görevler üstlenmişlerdir.

Süt ürünlerini çok iyi tanıyan, yenilikleri sürekli takip eden bir perspektif yaşam biçimleri olmuştur.
Türkiyede ilk defa Probiyotikler üzerine yeni ürün araştırması yapmış ve Kafkasların Gençlik İksiri olarak ünlenen Kefirin üretilmesinde rol üstlenmişlerdir.
Ayrıca Süt ürünleri işletmelerinde Kalite Yönetim sistemi, Gıda Güvenliği sistemi ve İş Güvenliği sistemleri konularında danışmanlık hizmetleri vererek sayısız başarılara imza atmışlardır.
Süt işletmelerinin kuruluşunda, tesislerin ve sistemlerin oluşturulmasında, kurumsal yapılanmasında çok önemli deneyimlere sahiptirler.

Türkiye’de ilk olabilecek bir çok inovasyon projesi üzerinde çalışmışlar, yeni ve ilk olan bir çok ürünü ortaya çıkarmışlardır.
Son olarak evde ; Yoğurt, Probiotik Yoğurt, Kombiotik Yoğurt , Kefir,Kımız ve  Probiotik Peynir  yapımı amacıyla , kişisel tüketim için maya üretilmesi, pazarlanması ve satışı konusunda yeni organizasyon oluşturmuşlardır.

“Evde Yapmak Çok Kolay ” sloganıyla oluşturulan yeni yapılanma ile yeni bir pazar yaratılması için yola çıkmışlardır. Sosyal sorumluluk anlamında evlerde gelenekselliğin devamı olarak  YOĞURT,KEFİR ,KIMIZ,PEYNİR yapımı için kolaylıklar sağlayan,  “BİZİM MAYA” markası ile tüketicilere sunulmuştur.
Sağlıklı beslenme konusunda daha bilinçli hale gelen tüketiciler, hep sorgulayan, araştıran ve girişimde bulunan yönleri ile yeni sağlıklı nesillerin yetişmesinde konusunda sorumluluk üstlenmektedirler.

Evde fermente süt ürünlerini yapmak gelenekselliğin devamını sağlayan çok önemli bir toplumsal projedir.
Türkiye çapında oluşturmaya başladığı organizasyonel kurumsal yapılanması ile yaygınlaşmakta ve büyümektedir.
Önümüzdeki günlerde tüketicilere Probiyotik içerikli ürünler  konseptinde yeni ve farklı ürünler ile tanıştıracağız.
Bu sorumluluk bilinci ile Türkiye’ye yeni ürünler kazandırmanın onurunu yaşıyoruz.